Na co si dát pozor při realizaci ...

V průběhu stavby nezapomínejte na zajištění fotodokumentace. Zde se řiďte heslem „čím více, tím lépe“. undefinedCenné jsou zejména fotografie důležitých zabudovaných částí stavby před jejich zakrytím, jako jsou např. instalace, ocelové výztuže, izolace apod.

Nacházíte se právě v některé z následujících fází stavby: Výkopy a základy, Nadzemní hrubá stavba, Instalace, Izolace nebo právě provádíte dokončovací a kompletační práce a nejste si jisti s nějakým detailem nebo potřebujete jen poradit s realizací Kuchyně, Koupelny nebo WC, Balkónu nebo terasy, či s výběrem Dveří, Oken a balkónových dveří, Obkladů a dlažeb nebo Zdroje tepla nebo teplé vody.

Specifickým druhem staveb jsou Rekonstrukce >>> a Půdní vestavby >>>. Nikdy nelze předem se 100% jistotou popsat, co vše bude její součástí a kolik to bude přesně stát. Pro snížení nepřesnosti je dobré si v dostatečném předstihu nechat provést průzkumy, prostudovat původní dokumentaci a jako podklad pro zpracování návrhu zajistit přesné geodetické zaměření objektu, příp. pozemku včetně návaznosti na okolí.  

Pozor na nové povinnosti investorů (stavebníků - zadavatelů stavby). Zákonem č. 309/2006 Sb. a nařízením vlády č. 591/2006 Sb. byla na investory (stavebníky) přenesena od 1.1.2007 spoluodpovědnost za oblast dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví na staveništi. Jedná se především o:
- povinnost vymezit bezpečnostní opatření ve společných prostorech na staveništi
- vypracovat pro zařízení a provoz staveniště plán bezpečnosti a ochrany zdraví
- ustanovit koordinátora BOZP na staveništi ve fázi projektové přípravy a realizace stavby
- ohlásit stavební práce oblastnímu inspektorátu práce.

 

Pročtěte si následující informace, případně nám svůj dotaz zašlete na email projektyonline@email.cz

 

 

Hlášky, které nepřekvapí ...

PANE, MI UŽ TO TAK DĚLÁME 30 LET !!!