Diskuzní fórum a poradna

Datum 31.08.2011

Vložil Redakce

Titulek Re: Kotvení oken

Odpovědět

Od letošního února by se měla firma prokázat osvědčením o odborné způsobilosti k návrhu a provádění zabudování oken a vnějších dveří do stavby dle nové technické normalizační informace TNI 74 6077, která přesně specifikuje možnosti kotvení a požadavky na těsnící materiál ve spárách, ale zejména požadavky na těsnící pásky a fólie. S pozdravem, Vaše redakce.

Datum 29.08.2011

Vložil Tomáš

Titulek Vlhkost suterénu

Odpovědět

Dobrý den,
Okolo staršího částečně podsklepeného RD jsem v rámci zahradních úprav provedl odstranění betonového chodníčku a nahradil novou zámkovou dlažbou. Od té doby mi začali vlhnout zdi v suterénu, co může být příčinou?

Datum 29.08.2011

Vložil Redakce

Titulek Re: Vlhkost suterénu

Odpovědět

Příčinou je samozřejmě ta nová zámková dlažba, která je ve skutečnosti velmi propustná pro dešťovou vodu. Tato voda se pak následně vsakuje do podloží a může tak začít působit tlakově na suterénní zdivo a tím postupně prověřovat kvalitu provedené hydroizolace. Parodoxně jsou nevzhledné betonové chodníčky pro dům přínosnější než nová zámková dlažba. Řešením je odkopání domu a vložení drenážního systému. Při té příležitosti doporučujeme prověřit stav hydroizolace, případně provést opravy a následně stěny ochránit nopovou fólií svedenou do drenážního potrubí. Při realizaci postupujte dle montážních a tech. listů výrobce nopové fólie příp. drenážního potrubí.
S pozdravem, Vaše redakce.